Wydział dziecięcy powyżej 6 lat i młodzieżowy powyżej 10 lat

Zapraszamy dzieci i młodzież do nauki gry na różnych instrumentach. Zajęcia prowadzone są  według programu dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego ucznia. W planie tygodniowym są to dwie 30 minutowe lekcje indywidualnej gry na instrumencie. Dla chętnych uczniów istnieje możliwość korzystania z 45 minutowej lekcji kształcenia słuchu z rytmiką w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia jako wolny słuchacz. Uczeń może również uczestniczyć w zajęciach zespołu wokalno - instrumentalnego (45 minut).

Szkoła usytuowana jest w śródmieściu Szczecina (brak opłat za parkowanie), posiada przestronne i estetyczne sale do gry na instrumentach, salę kameralną gdzie odbywają się koncerty szkolne, salę taneczną wyposażoną w lustra do zajęć rytmicznych.

Zajęcia w tej szkole mają być przyjemnością a nie tylko obowiązkiem. Dzieci uczą się nie tylko umiejętności gry na instrumencie ale też ćwiczą pamięć, spostrzegawczość, logiczne myślenie, rozwijają wrażliwość artystyczną i budują lepszą samoocenę. Koncerty, popisy i prezentacje uczniów są również okazją do kontaktów między rodzicami, uczniami i nauczycielami.

Czesne miesięczne w naszej szkole to 270 zł (na drugie dziecko zniżka).