Kadra

Michaił Cebrij

Funkcje: Nauczyciel

Przedmioty: Skrzypce

Ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium im. A.W. Nieżdanowej w Odessie w klasie skrzypiec wybitnego prof. A. Stanko. Podczas studiów odbywał staż u prof. Jurija Jankielewicza, prof. Olgi Porchomienko oraz prof. Wieniamina Mordkowicza. Po studiach pracował jako solista w Filharmonii w Odessie, a także jako profesor klasy skrzypiec w Specjalnej Dziesięcioletniej Szkole Muzycznej im. Stolarskiego, której absolwentami są min. takie sławy jak ojciec i syn Ojstrachowie.
Ponadto pracował jako wykładowca w Konserwatorium w Odessie. Szereg jego studentów to laureaci konkursów krajowych i międzynarodowych. Występował jako solista w Finlandii, Hiszpanii, Peru i Ekwadorze. W Ekwadorze pracował jako profesor skrzypiec w Akademii Muzycznej.
Od 1991 r mieszka razem z rodziną w Polsce w Szczecinie. W latach 1992 – 1995 był koncertmistrzem zespołu „Camerata Nova”, od 1995 – 2007 pracował jako koncertmistrz w Teatrze Opery i Operetki. Prowadzi klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej i w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia przy ul. Pocztowej. Wielu jego uczniów odnosi sukcesy na konkursach i z powodzeniem kontynuuje naukę na wyższych uczelniach.